Zapraszamy!

DRZWI OTWARTE

W podanych dniach po zapisaniu możecie odwiedzić nas i spędzić z nami miło czas!

Ilość miejsc ograniczona.

 

  9 kwietnia  10.00 – 12.00 zapraszamy na ul. Jagmina 16

16 kwietnia  10.00 – 12.00 zapraszamy na ul. Mehoffera 57

Od godziny 10:00 zaczynamy spotkanie z Panem Romanem, na które tym razem przyjedzie do nas z osiołkiem. Będzie można go dotykać i głaskać. Pan Roman jest naszym zaprzyjaźnionym miłośnikiem zwierząt i roślin. Odwiedzając nas cyklicznie dzieli się swoją wiedzą i spostrzeżeniami, wprowadzając nas w świat przyrody.

 

 

23 kwietnia       9.00 – 9.45   zapraszamy na ul. Jagmina 16

                          10.00 – 10.45 zapraszamy na ul. Mehoffera 57

KONCERT AFRYKAŃSKI – zapraszamy na przygodę z afrykańską muzyką!!!

Podczas koncertu, będziemy tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać i jak przystało na afrykański zwyczaj – grać na bębnach. Dzieci poznają różne afrykańskie instrumenty, np. afrykańską harfę – korę, oraz otrzymają porcję dobrej energii.

Wszystkie piosenki wykonane podczas koncertu, np. ”Kto zamieszkał w Baobabie”, „Tańczy, tańczy słoń”, „To Afryka jest” są  autorstwa Pani Agnieszki!

Koncert zagrają:

Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci. Pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej.

Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i z serca dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.

 

 

6 maja  10.00 – 10.40 zapraszamy na ul. Mehoffera 57

7 maja  10.00 – 10.40 zapraszamy na ul. Jagmina 16

Odwiedzi nas Teatr Dobrego Serca ze spektaklem pt. ”INDIAŃSKĄ LEGENDA”.

Z dymu ogniska płonącego przed tipi rodzi się opowieść, którą szaman Długi Cień opowiada młodej Indiance, Porannej Rosie… „Brudny Jon będzie próbował skłócić dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekona się, że „zgoda buduje” a Prawda i Miłość zwyciężają”. Bajka bogata w muzykę i tańce mówi także o niektórych zwyczajach i wierzeniach Indian.

Jeśli macie ochotę – zapraszamy do nas!

 

ADAPTACJA

 

26 – 30 sierpnia  10.00 -11.30 w obu placówkach

Przewidujemy w tych dniach czas na  ADAPTACJĘ  dla dzieci zapisanych już do PLASTUSIA. Czeka Was miło zorganizowany czas.

Dla Dzieci przygotowaliśmy aktywności, w które z pewnością chętnie się zaangażują. W trakcie zajęć będą mogły  zapoznać się z przestrzenią przedszkola.

W tym czasie Nauczycielki i Dyrektor opowiedzą Wam o Przedszkolu PLASTUŚ, naszym podejściu do Dziecka oraz o relacjach jakie tworzymy.

Będzie też czas na przekąskę w formie samodzielnie przygotowanej przez Twoje Dziecko kanapki: świeże ogórki, pomidory, sałata i papryka a może jeszcze inne kolorowe dodatki.

 

To czas, w którym PLASTUŚ jest tylko dla Państwa!

Chcesz zapisać się na DRZWI OTWARTE albo porozmawiać o naszym Przedszkolu?

Zadzwoń: 698 662 370

Napisz:  info@plastus.edu.pl