KALENDARZ

MEHOFFERA

MARZEC Z TEATREM      

      

4 marca – środa – WYJAZD ODWOŁANY

Wyjazd ok. 8.00, cena biletu – 12 zł

W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacja Filmowa – grupa Zerówka wybierze się komunikacją miejską do KINA MURANÓW na film pt. „Opowieści świnki”.

 

6 marca – piątek

9.00

Dzieci z grupy Zerówka wezmą udział w zajęciach DOGOTERAPII

Odwiedzi nas Bonia 2 – letnia biszkoptowa suczka rasy labrador retriever. Bonia jest wyjątkowo łagodnym i sympatycznym psem terapeutą bardzo lubiącym zabawy z dziećmi. Pracuje jako pies terapeuta w różnych ośrodkach terapeutycznych.

 

9 marca – poniedziałek

15.15

Odwiedzi nas TEATR FALKOSHOW ze spektaklem „Jaś i Małgosia to spektakl kolorowego teatru cieni rzucanych na ekran magicznym urządzeniem zwanym grafoskopem inspirowany baśnią braci Grimm.

 

10 marca – wtorek

UWAGA: 7.30 śniadanie, 8.00 wyjazd autokarowy

Dzieci z grupy Sowy i Zerówka wyjeżdżają na  XXVI Mazowiecki Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – MASKA 2020, organizowany przez Dom Kultury „Świt” w Dzielnicy Targówek ul. Wysockiego 11.

 

17 marca – wtorek

Wyjazd około 8.30, cena biletu 30 zł.

Dzieci z grup Zajączki, Sowy i Zerówka pojadą do Teatru Guliwer na przedstawienie pt. „Król Zofius i cudowna kura”

 

20 marca – piątek

9.00

POWITANIE WIOSNY – na wesoło i z piosenką na ustach pożegnamy zimę. Wyjdziemy na spacer poza teren przedszkola w poszukiwaniu pierwszych oznak nadchodzącej wiosny.

 

24 marca – wtorek

9.15

Uroczyste obchody DNIA TEATRU – grupy teatralne wprowadzą wszystkie przedszkolaki do świata teatru. Dzieci z kółka teatralnego zaprezentują przed społecznością przedszkolną bajkę pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

 

26 marca – wtorek 

Od 9.00 / w dwóch grupach

Dzieci z grup Zajączki oraz Sowy i Zerówka będą uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii z panem Bartkiem Włodkowskim. Tematem spotkania będzie „Białołęcki Diabeł”. Tym razem źródłem historycznym będą krzyże i kapliczki przydrożne, które upamiętniają ważne wydarzenia. Dzieci zainscenizują białołęcką legendę o miejscowym diable z Dąbrówki Szlacheckiej, która związana jest z przydrożnym krzyżem przy ul. Modlińskiej

 

27 marca – piątek

8.30

Dzieci z grupy Zerówka będą miały wykonane zdjęcia do pamiątkowego tablo.