zalety

male-grupy-piktogram-pom

MAŁE GRUPY

U nas Twoje dziecko poczuje się bezpieczne i zapewnimy mu optymalne warunki rozwoju.

Chcąc stworzyć jak najlepsze miejsce dla przedszkolaków i zapewnić im korzystne warunki do pracy i zabawy, tworzymy małe grupy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swój twórczy potencjał ukryty w każdym z nich a my będziemy mogli wszystkie te predyspozycje dostrzec, kształtować i doskonalić.

wlasna-kuchnia-piktogram-pom

WŁASNA KUCHNIA

W naszej kuchni smacznie pachnie posiłkami od samego rana.

Wszystkie posiłki dla naszych przedszkolaków gotujemy na miejscu, w przedszkolnej kuchni. Posiłki przygotowywane są codziennie zgodnie z ustalonym jadłospisem, który spełnia wszystkie wartości odżywcze spożywanych przez dzieci dań.

Nie stosujemy konserwantów, kostek rosołowych, gotowych sosów. Dbamy, aby dzieci były najedzone i zadowolone. Plastuś to przedszkole z dietą dostosowaną do wyjątkowych potrzeb żywieniowych dziecka. Posiłki wykonane są ze zdrowych, świeżych produktów oraz podane w wizualnie atrakcyjny dla dziecka sposób. Do dyspozycji dzieci jest oczywiście woda do picia w ciągu całego dnia.

W skład dziennej stawki żywieniowej wchodzą: śniadanie I i II, dwudaniowy obiad, podwieczorek I i II. W przypadku nieobecności dziecka, opłaty z tego tytułu odliczone zostają w kolejnym miesiącu.

codzienny-angielski-piktogram-pom

CODZIENNY ANGIELSKI

Podczas zajęć języka angielskiego łączymy systematyczną naukę i wykorzystujemy naturalną spontaniczność dziecka.

Poza realizacją podstawy programowej ambicją przedszkola Plastuś jest zapewnienie dzieciom wysokiego poziomu nauczania języka angielskiego.
Zajęcia językowe z lektorem wprowadzają maluchy w świat sytuacji i gier, początkowo intrygujących i nie do końca zrozumiałych, z czasem ciekawych, zabawnych i wciągających. Dzieci nabierają kompetencji językowej, rozumiejąc zasadność występowania języka innego niż rodzimy. Przyswajają podstawowe zwroty dzięki łączeniu mowy z gestami w czasie zabaw ruchowych oraz wykorzystaniu elementów dramy. Zajęcia wzbogacone są o rekwizyty oraz pomoce edukacyjne, przez co każde spotkanie staje się ciekawą, kolorową wycieczką w świat języka angielskiego. Nasza metoda zapewnia codzienny kontakt dziecka z językiem poprzez zabawę, piosenki, gry ruchowe z lektorem w małych grupach. Łączymy systematyczną naukę i wykorzystujemy naturalną spontaniczność dziecka, by pobudzać w nim chęć do korzystania z angielskiego również podczas zabawy w sali, posiłków czy w ogrodzie. W tym czasie lektorka towarzyszy dzieciom używając  języka angielskiego.

pierwszy-teatr-piktogram-pom

PIERWSZY TEATR

Teatr rozwija u dzieci wyobraźnię, kompetencje społeczne i wprowadza w świat sztuki.

Teatr jest naszą pasją. PIERWSZY TEATR angażuje dzieci najstarszych grup przedszkolaków. MUZYCZNY TEATRZYK to małe formy muzyczne dla średniaków.  SCENOKREACJA to zajęcia, na których starszaki projektują  kostiumy sceniczne wykonują elementy scenografii teatralnej, często używanej w naszych przedstawieniach. Poprzez kontakt z teatrem dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, stają się wrażliwsze na otaczający świat, bardziej kreatywne i kształtują swój zmysł artystyczny.

W naszym przedszkolu dzieci biorą udział w cyklu edukacyjnym Teatru Guliwer „Teatr okiem Guliwera” – każdy spektakl poprzedzony jest lekcją o tematyce teatralnej.

Często odwiedzają nas grupy teatralne ze spektaklami, które interaktywnie angażują małego widza.

Naszym ulubionym teatrem jest TEATR KAMISHIBAI. Jest to technika czytania i prezentacji, wywodząca się z Japonii, która najprościej można opisać jako teatr obrazkowy. Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem. Ilustrowane karty książki „wślizguje” się do drewnianego teatrzyku, który staje się oknem z ilustracją. Gdy rozpoczynamy seans głośnego czytania, otwiera się na widza okno, a wraz z nim historia, która wypełnia przestrzeń tu i teraz…

Rozpoczynamy magiczny seans Kamishibai!