zalety

MAŁE GRUPY

U nas Twoje dziecko poczuje się bezpieczne i zapewnimy mu optymalne warunki rozwoju.

Chcąc stworzyć jak najlepsze miejsce dla przedszkolaków i zapewnić im korzystne warunki do pracy i zabawy, tworzymy małe grupy, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swój twórczy potencjał ukryty w każdym z nich a my będziemy mogli wszystkie te predyspozycje dostrzec, kształtować i doskonalić.

WŁASNA KUCHNIA

W naszej kuchni smacznie pachnie posiłkami od samego rana.

Wszystkie posiłki dla naszych przedszkolaków gotujemy na miejscu, w przedszkolnej kuchni. Posiłki przygotowywane są codziennie zgodnie z ustalonym jadłospisem, który spełnia wszystkie wartości odżywcze spożywanych przez dzieci dań. Dbamy, aby dzieci były najedzone i zadowolone. Plastuś to przedszkole z dietą dostosowaną do wyjątkowych potrzeb żywieniowych dziecka. Posiłki wykonane są ze zdrowych, świeżych produktów oraz podane w wizualnie atrakcyjny dla dziecka sposób. Do dyspozycji dzieci jest woda do picia w ciągu całego dnia.

W skład dziennego wyżywienia wchodzą: śniadanie I i II, dwudaniowy obiad, podwieczorek. 

CODZIENNY ANGIELSKI

Podczas zajęć języka angielskiego łączymy systematyczną naukę i wykorzystujemy naturalną spontaniczność dziecka.

Poza realizacją podstawy programowej ambicją przedszkola Plastuś jest zapewnienie dzieciom wysokiego poziomu nauczania języka angielskiego.
Zajęcia językowe z lektorem wprowadzają maluchy w świat sytuacji i gier, początkowo intrygujących i nie do końca zrozumiałych, z czasem ciekawych, zabawnych i wciągających. Dzieci nabierają kompetencji językowej, rozumiejąc zasadność występowania języka innego niż rodzimy. Przyswajają podstawowe zwroty dzięki łączeniu mowy z gestami w czasie zabaw ruchowych oraz wykorzystaniu elementów dramy. Zajęcia wzbogacone są o rekwizyty oraz pomoce edukacyjne, przez co każde spotkanie staje się ciekawą, kolorową wycieczką w świat języka angielskiego. Nasza metoda zapewnia codzienny kontakt dziecka z językiem poprzez zabawę, piosenki, gry ruchowe z lektorem w małych grupach. Łączymy systematyczną naukę i wykorzystujemy naturalną spontaniczność dziecka, by pobudzać w nim chęć do korzystania z angielskiego również podczas zabawy w sali, posiłków czy w ogrodzie. W tym czasie lektorka towarzyszy dzieciom używając  języka angielskiego.

sala-si-piktogram-pom

SALA SI

Oferujemy wykonanie diagnozy oraz indywidualne zajęcia z terapeuta integracji sensorycznej.

Integracja sensoryczna (SI) to inaczej zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły. Umiejętność ta pozwala dziecku zrozumieć, jak funkcjonuje otaczający je świat i nadaje sens nieustannie docierającym zewsząd bodźcom.