Historyczne Podróże z Panem Bartkiem…

…tym razem po Zielonej Białołęce.

Plastusiaki wybrały się na wycieczkę z Panem Bartkiem Włodkowskim. Tradycyjnie, Pan Bartek zapoznawał nas z historią naszej dzielnicy. Tym razem pojechaliśmy w miejsce, gdzie odbyła się jedna z bitew powstania listopadowego – Bitwa pod Białołęką. Zwiedziliśmy zabytkowy kościółek w Grodzisku, który został wybudowany dzięki dotacji Królowej Bony. Następnie przy ulicy Chudoby wśród pól oglądaliśmy uroczą kapliczkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem, to najstarsza przydrożna kapliczka na Białołęce. Ufundowano ją „na podziękowanie oddalenia cholery” w 1852. Na koniec wycieczki wybraliśmy się na stary cmentarz, na którego części aktualnie znajduje się plac zabaw. Nasze Przedszkolaki oprócz tego, że poznały kolejne ciekawostki historyczne związane z Białołęką miały jeszcze jedną niespodziankę, na wycieczkę pojechaliśmy zabytkowym autobusem tzw. „ogórkiem”.