Światowy Dzień Origami

Technika origami jest starą sztuką składania papieru. Stanowiła bardzo ważny element obyczajów i kultury ludów Dalekiego Wschodu. Pozytywnie rozwija nie tylko sprawności manualne, ale może znacząco wpływać na pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, a co najważniejsze – może stymulować rozwój wyobraźni przestrzennej.

W naszych przedszkolach z okazji Światowego Dnia Origami zostały przeprowadzone zajęcia w ramach, których dzieci rozwijały i doskonaliły znajomość pracy z materiałem, jakim były papierowe kółka i kwadraty.

Przedszkolaki na Jagmina odwiedził tata Igorka, który opowiedział o swojej pasji z młodości jakim było i jest origami. Przyniósł swoje małe dzieła sztuki np. pawia  i zaprezentował dzieciom. Następnie pokazał, jak krok po kroku wykonać przestrzennego papierowego ptaszka. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🙂

Wszystkie wykonane prace sprawiały dzieciom ogromną radość, wyzwalały poczucie dumy i satysfakcji ze stworzonego dzieła, a także wpływały pozytywnie na podnoszenie u dzieci poczucie własnej wartości.