Pantomima

Międzynarodowy Dzień Teatru

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Teatr będący syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr.

26 marca w Plastusiu na Jagmina obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia mieliśmy okazję rozwinąć swoją wyobraźnię oraz poszerzyć wiedzę na temat teatru. Dzieci z grup Sowy i Zerówka przygotowały na ten dzień niespodziankę dla młodszych przedszkolaków. Sowy przedstawiły zabawy z elementami pantomimy, a dzieci z Zerówki zaprezentowały inscenizację „Tadek Niejadek”. Ponadto wszystkie przedszkolaki dostały  zadanie udekorowania maski teatralnej.

Pantomima

Pantomima w przedszkolu to ciekawa, inspirująca i rozwijająca forma zajęć teatralnych. Rekwizytem jest ciało, a resztę dyktuje wyobraźnia. To dość wymagający dział teatru, gdyż wymaga większego wysiłku intelektu, wyobraźni i zaangażowania. Aktor odgrywa role nie używając głosu, tylko mowy ciała i gestu. Atrakcyjnym elementem dla dzieci jest malowanie twarzy, nasze przedszkolaki wyglądały jak prawdziwi aktorzy teatru pantomimy ????