Muzaki

Zajęcia muzyczno-twórcze

MUZAKI to  zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. Dzieci podczas zajęć wyruszają w niezwykłą muzyczną podróż do krainy MUZAJKI, gdzie wszystko jest możliwe.

Przedszkolaki z Plastusia poznały i już chyba pokochały MUZAKA– pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która będzie im  towarzyszyć w poznawaniu różnorodnych utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także nauczy  muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych i ludowych. Wraz z MUZAKIEM dzieci stworzą także orkiestrę muzyczną grając na różnorodnych instrumentach.

Podczas zajęć  wykorzystywany jest  dywan muzyczny (patchwork, rękodzieło), który przenosi wyobraźnię dzieci w twórczy muzyczny świat, przedszkolaki  łatwo się integrują i są chętne do wspólnej zabawy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ muzyka jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem, a nauczycielem, a także w relacji dziecko – dziecko.

Warsztaty kreatywności  na  zajęciach Muzaki mają charakter unikatowy, ponieważ  dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącej, nastrój muzyczny, narracja), dzieci otwierają wyobraźnię i przenoszą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomaga im otworzyć się na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie.