English Day

W ostatnim czasie…

… zajęcia z „English Day” były wielką burzą mózgów. Dzieci układały pytania do bohatera cyklu – Misia Paddingtona. Wykorzystując poznane przymiotniki – przeciwieństwa zadawały pytania z czasownikiem „to be” (być), poznane czasowniki z „can” (móc, umieć) oraz z „to like” (lubić). Wszystkie zebrane na zajęciach propozycje przedstawione zostały w formie wywiadu i na wszystkie pytania Miś Paddington udzielił dzieciom odpowiedzi. Efekt można było oglądać na Plastusiowej tablicy poświęconej językowi angielskiemu.

Plan podróży z Misiem Paddingtonem…

W pierwszym semestrze Miś ułatwił nam wprowadzenie zaimków pytających “What”, “who”, “where”, przyimków “in”, “on“, “under”. Słownictwo zostało poszerzone o przymiotniki, przeciwieństwa, czasowniki  z “daily routines” czyli czynności codzienne. Ćwiczyliśmy w dalszym ciągu dni tygodnia, w dialogach i scenkach opowiadaliśmy o swoich aktywnościach w ciągu tygodnia, emocjach, pogodzie, o swoim ubraniu.

W drugim semestrze przyjrzymy się jeszcze bliżej Paddingtonowi. Przeprowadzimy z nim wywiad – Angliści będą układać pytania z poznanymi czasownikami, zaimkami, z wykorzystaniem czasu Present Simple.
W kolejnych miesiącach podążymy za Paddintonem do kuchni, a kulinarne potyczki zakończą się robieniem sałatki i herbatką z Paddingtonem z marmoladowym podwieczorkiem ????
Wiosną wraz z Paddingtonem zajmiemy się czasownikiem “can“/ “can’t” w pytaniach i odpowiedziach.
W maju spakujemy walizkę  i wyruszymy na wycieczkę po Londynie (pytania o drogę, kupowanie biletu, wskazywanie drogi).
W czerwcu dla zerówki wielki test znajomości języka a dla 5 i 4 latków “Summer time” – czyli wyruszamy na plaże z Paddingtonem.

Cykl zajęć z języka angielskiego English Day

w tym roku  „Angielskie podróże z Paddingtonem”

 

Podczas zajęć dzieci wraz z Paddingtonem – najbardziej znanym Misiem w Wielkiej Brytanii, podróżują poszerzając znajomość języka angielskiego. Zajęcia mają charakter warsztatów, nastawione są na osłuchanie dzieci z językiem, konwersacją i spontanicznym reagowaniem po angielsku.